Укрзалізниця вимагає від держави компенсації за перевезення пасажирів


Укрзалізниця вимагає від держави компенсації за перевезення пасажирів

Укрзалізниця вимагає від держави виплатити їй 7,1 млрд грн компенсації за надані перевізником послуги з перевезення пасажирів. 2,2 млрд з них – це кошти, недоотримані з бюджету в якості оплати за перевезення пільговиків. Решта – гроші, інвестовані компанією за минулі 2 роки в пасажирські перевезення.

Про це з посиланням на слова директора зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антона Саболевського повідомляє прес-служба перевізника.

«За даними аудованої звітності, в 2018 році збитки компанії від пасажирських перевезень склали понад 12 млрд грн. Разом з тим протягом 2016-2018 рр. товариство направило 4,9 млрд грн капітальних витрат в сектор пасажирських перевезень», – зазначає він, додаючи, що де-факто інвестували в проект корпоративні клієнти Укрзалізниці, яким та надає послуги залізничних вантажоперевезень.

Одним із способів вирішити проблему збитковості пасажирських перевезень Саболевський вважає прийняття нового закону «Про залізничний транспорт», який дасть право УЗ відмовитися від маршрутів, якщо держава не замовляє у компанії таких послуг і не гарантує їх беззбитковості.

«Настав час змінювати парадигму мислення, а державі визначитися: є розвиток залізничних перевезень пасажирів пріоритетом держави чи з цим впораються конкурентні галузі (автомобільний і авіаційний транспорт)», – впевнений Саболевський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua