"Астарта" завершила 1 квартал з чистим збитком 4,4 млн євро


"Астарта" завершила 1 квартал з чистим збитком 4,4 млн євро

Агрохолдинг “Астарта” за підсумками першого кварталу 2019 року отримав чистий збиток EUR4,43 млн в порівнянні з чистим прибутком EUR3,7 млн ​​в першому кварталі минулого року, пов’язуючи погіршення фінансових показників з несприятливою кон’юнктурою на ринку цукру і зростанням фінансових витрат.

Згідно зі звітом компанії, оприлюдненим увечері в понеділок на Варшавській фондовій біржі, її виручка завдяки хорошим результатам по переробці сої та в рослинництві зросла на 27,8% до січня-березня-2018 – до EUR115,79 млн, а EBITDA – на 2%, до EUR13,61 млн.

Чистий борг “Астарти” в першому кварталі незначно скоротився – з EUR295,45 млн року до EUR292,99 млн, що, втім, суттєво більше, ніж роком раніше – EUR201,5 млн.

Переважно через низькі цін на цукор та інші сировинні товари “Астарта” на кінець першого кварталу порушувала низку фінансових ковенант щодо банківських кредитів, в зв’язку з чим рекласифікувала позики на EUR121 млн у поточні, проте керівництво очікує, що кредитори не вимагатимуть дострокового їх погашення.

Згідно зі звітом, інвестиційна програма компанії на 2019 рік обмежена капітальними витратами на технічне обслуговування, завершенням програми інфраструктури елеваторів і придбанням вагонів-зерновозів.

“Керівництво ASTARTA зосереджено на підвищенні ефективності виробництва і збільшення віддачі від своїх минулих інвестицій”, – наголошується в документі.

“Астарта” – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність в восьми областях України. До його складу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. Га і молочні ферми з 27 тис. Голів ВРХ. У 2014 році холдинг ввів в експлуатацію завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ “Глобинський переробний завод”).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua