Китай позбувається держоблігацій США


Китай позбувається держоблігацій США

За даними Мінфіну США, вкладення КНР в американський держборг наближаються до мінімуму з моменту приходу Дональда Трампа до влади в США, коли Пекін скоротив свій портфель «трежеріс» до мінімального значення з 2010 р.

Так, в березні 2019 р. Китай продав держоблігації США в обсязі $20,5 млрд – найбільш швидкими темпами в місячному вираженні з жовтня 2016 р. У порівнянні з березнем минулого року обсяг китайських інвестицій в боргові зобов’язання США скоротився на $67,2 млрд до $1,12 трлн.

Для Китаю це найнижчий показник з приходу до влади Дональда Трампа, коли в період з грудня 2016 по травень 2017 р. обсяг китайського портфеля трежеріс коливався в межах $1,06-1,08 трлн. Більш низькі значення в порівнянні з цими рівнями спостерігалися в 2010 р.

Влада КНР заявляла про те, що скорочення інвестицій в держоблігації США спричинене необхідністю запобігти надмірному ослабленню юаня.

Деякі експерти раніше попереджали про можливість помітного скорочення вкладень в американський держборг з боку Китаю як у вигляді дій у відповідь на торговельний тиск з боку американської влади, так і в результаті скорочення торговельного дефіциту між США і Китаєм, якого домагається президент Трамп.

Дані прогнози озвучував голова ради директорів BlackRock Лоуренс Фінк. Глава найбільшої інвестиційної компанії в світі попереджав про негативні наслідки подібного сценарію для бюджету США, відзначаючи, що скорочення обсягу попиту на американські боргові папери в подальшому призведе до збільшення процентних ставок по них і вищих відсоткових платежів за держборгом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua