На "Енергоатом" і "Укргідроенерго" пропонують покласти спецзобов'язання з постачання е/е для населення


На "Енергоатом" і "Укргідроенерго" пропонують покласти спецзобов'язання з постачання е/е для населення

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з метою забезпечення громадських інтересів в умовах функціонування нового оптового ринку електроенергії пропонує покласти на НАЕК “Енергоатом” і ПрАТ “Укргідроенерго” спеціальні зобов’язання (PSO, Public Service Obligation) з постачання е/е для потреб населення на період до 31 грудня 2020 року.

Відповідний проект постанови уряду оприлюднено на сайті міністерства.

Передбачається, що виконання спецзобов’язань буде здійснюватися шляхом продажу виробниками електричної енергії постачальникам універсальних послуг (ПУП, постачають електричну енергію побутовим споживачам) за двосторонніми договорами на електронних аукціонах. Порядок проведення аукціонів затверджується Кабміном.

У свою чергу ПУП, згідно з проектом, зобов’язані будуть купувати на аукціонах не менше ніж 80% необхідного для постачання побутовим споживачам обсягу е/е.

Крім того, на оператора системи передачі – НЕК “Укренерго” ПСЗ покладаються шляхом закріплення за ним обов’язків щодо здійснення компенсації постачальникам за виконання спеціальних послуг, в разі необхідності покриття їх дефіциту від купівлі/продажу електричної енергії побутовим споживачам.

Серед категорій споживачів, яких стосуватимуться спецзобов’язання – індивідуальні побутові споживачі, а також колективні побутові споживачі – юридичні особи, створені шляхом об’єднання фізичних осіб, які розраховуються за е/е за показниками загального засобу обліку.

Згідно з проектом, обсяги ПСЗ буде визначати Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua