ЄС затвердив новий режим санкцій за кібератаки


ЄС затвердив новий режим санкцій за кібератаки

Рада ЄС затвердила новий режим санкцій у відповідь на злочинну кібердіяльність.

Витік даних, крадіжка інтелектуальної власності, атаки на ІТ-інфраструктуру та викрадення секретної інформації можуть у майбутньому призвести до того, що ЄС накладе санкції на відповідальних за такі дії іноземних юридичних та фізичних осіб.

Нові санкції можуть бути спрямовані на тих, хто вчиняє ці види кібердіяльності в будь-якому місці, незалежно від їхньої національності та місцезнаходження.

“Рада створила рамки, що дозволяють ЄС накладати цілеспрямовані обмежувальні заходи для стримування та реагування на кібератаки, які становлять зовнішню загрозу для ЄС або його держав-членів, а також на кібератаки проти третіх держав або міжнародних організацій, де обмежувальні заходи вважаються необхідними для досягнення цілей Спільної зовнішньої політики та політики безпеки”, – сказано в повідомленні.

Кібератаки, що належать до сфери застосування цього нового режиму санкцій, є такими, які мають значний вплив і які: або здійснюються з-за меж ЄС, або використовують інфраструктуру за межами ЄС, або здійснюються особами або установами, створеними або діючими за межами ЄС, або здійснюються за підтримки особи або організацій, що діють поза межами ЄС.

Спроби кібератак з потенційно значним ефектом також охоплюються цим режимом санкцій.

Санкції передбачають заборону на поїздки до ЄС, заморожування активів для фізичних осіб та заморожування активів для суб’єктів господарювання. Крім того, особам і організаціям ЄС заборонятиметься надавати кошти підсанкційним суб’єктам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua