Міжбанк: відбулася масштабна гра "на підвищення"


Міжбанк: відбулася масштабна гра "на підвищення"

Чим небезпечний український валютний ринок (втім, і міжнародний теж), так це своїми сюрпризами і валютними гойдалками. Але якщо на міжнародних майданчиках для створення “валютної бурі в стакані” необхідно не менше 3-5 млрд доларів, а часом і значно більше, то в Україні (з її вузьким і малооб’ємним міжбанком) 30-40 млн доларів періодично можуть повністю змінювати розклад сил на торгах.

Причому позитивні чинники для гривні практично в такій ситуації не спрацьовують. Класичним прикладом може служити сьогоднішній вівторок на міжбанку.

Незважаючи на зниження ліквідності в банківській системі (на ранок коррахунки банків впали до 56,1 млрд гривень), сприятливий для нацвалюти настрій клієнтів на її зміцнення, а також аукціон з розміщення ОВДП, що проводився сьогодні, – почалася масштабна гра “на підвищення”. В основному спекулятивна. Любителі розігріти курс почувалися дуже привільно – особливо в другій половині дня на малих поодиноких угодах, де їх “хотілки” зростали щохвилини.

Тепер по черзі:

З 10 ранку до 11 години долар провалився з 26,11/26,15 до 26,09/26,12 гривень за рахунок активного перевищення пропозиції над попитом.

Після 11 години ситуація почала кардинально змінюватися. Попит зріс на тлі відносно стабільного обсягу пропозиції і до 12 години долар вийшов на рівень 26,15/26,18. Більшість клієнтських операцій по дню пройшло саме в цей період, і довідковий курс Нацбанку зафіксували на позначці 26,1441 гривень за долар. Ближче до обіду долар продовжив дорожчати на тлі активного розігріву курсу окремими великими гравцями. А після 14 годин почався масований і спекулятивний штурм. О 14:00 котирування досягли позначки 26,21/26,24 гривень, а вже до 15-ї години долар на поодиноких угодах розігріли до 26,22, а до кінця сесії спекулянти довели його до рівня 26,28/26,32. НБУ не брав участі в погашенні цих “валютних ралі”, а багато учасників ринку запідозрили деяких гравців в навмисній грі “на підвищення” з метою підірвати курс на користь іноземців, яким треба завтра розраховуватися за куплені сьогодні гривневі ОВДП і які, звісно, не проти продатися подорожче.

Ми також вважаємо, що без спекулятивного розігріву котирувань під завтрашні операції нерезидентів під купівлі облігацій не обійшлося, і впевнені в частково штучному підвищенні котирувань на поодиноких і малооб’ємних угодах кінця дня. Тим більше, що курс НБУ на завтра встановлений на позначці 26,16 гривень за долар, що не дуже сильно відрізняється від довідкового курсу на 12 годину – 26,14. Це говорить про те, що котирування після півдня хоч і були вище рівня початку дня, але вже не до рівня вище ніж 26,30 гривень, як хотілося б багатьом.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 26,23 / 26,26
євро – 29,44 / 29,47
російський рубль – 0,4016 / 0,4025

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро / долар до цього часу мала наступні значення котирувань 1,1210 / 1,1212

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua