Ринок напівпровідників чекає обвал


Ринок напівпровідників чекає обвал

Очікувані обсяги продажів кремнієвої продукції на цей рік щодо первинних прогнозів знижуються на двозначне число процентних пунктів.

Згідно зі звітом IHS Markit, ринок напівпровідникової продукції скоротиться на 7,4% щодо результатів минулого року. В абсолютних величинах це означає падіння обсягів продажів на $35,8 млрд. до $ 446,2 млрд. Але особливо такі корективи лякають на тлі того, що минула версія оцінки ринкової ситуації, опублікована в грудні 2018 року, передбачала зростання на 2,9%. Картина погіршується стрімко.

Прогнозоване аналітиками IHS Markit на 2019 рік скорочення ринку на 7,4% стане для напівпровідникової промисловості найглибшим падінням з часів світової економічної кризи 2009 року, коли загальні обсяги продажів кремнієвих чіпів просідали на 11%.

Переглянутий прогноз IHS Markit узгоджується і з розрахунками інших аналітичних компаній, які теж помітили стійкий спадний тренд, що намітився в першому кварталі. IC Insight прогнозує на поточний рік зниження продажів чіпів на 9% по відношенню до минулого року. Статистична група при Асоціації виробників напівпровідників, оперуючи даними виробників, що входять до неї, очікує падіння ринку на 3%.

За словами Майсон Роблеса Брюса, менеджера з досліджень в IHS, багато постачальників напівпровідникової продукції спочатку були налаштовані досить оптимістично і навіть очікували побачити в 2019 році нехай і невелике, але все ж таки зростання продажів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua