Україна активно закуповує "борщові" овочі за кордоном


Україна активно закуповує "борщові" овочі за кордоном

В Україні зростають ціни на овочі старого врожаю – вітчизняного “борщового набору” вже не вистачає для покриття попиту. Так, в квітні імпорт таких овочів зріс майже в два рази, а за рік – в п’ять разів.

Про це свідчать дані моніторингу, проведеного інформаційним центром “Інфо-Шувар”.

“Сезон можна вважати аномальним. Ми ніколи не імпортували так багато продукції, якою цілком можемо самостійно себе забезпечувати протягом року. Але збіг обставин – скорочення виробничих площ, низька врожайність у нас і в інших країнах – змусив Україну почати імпорт ще восени”, – розповідає керівниця департаменту аналітики ОРСП “Шувар” Тетяна Гетьман.

За її даними, крім різкого зростання імпорту, українські трейдери змушені також шукати альтернативу традиційним країнам-постачальникам овочів “борщового набору”. Адже падіння виробництва було зафіксовано в більшості країн Європи, тому імпорт виявився досить дорогим, а ціни продовжували зростати навіть на тлі збільшення поставок ззовні.

“Звичайно, якщо б ситуація з виробництвом в країнах ЄС і, перш за все, в Польщі не була такою критичною, ціни у нас могли б бути помітно нижчими. До речі, рятуватися імпортом в цьому сезоні вдалося далеко не за всіма позиціями. Наприклад, вже наприкінці квітня з полиць українських супермаркетів і з майданчиків оптових ринків майже зникла торішня білокачанна капуста. Її запаси скінчилися і у нас, і в інших країнах “, – говорить Гетьман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua