Розроблено 3D-друк металами


Розроблено 3D-друк металами

Досягненням в удосконаленні 3D-друку похвалилися вчені під керівництвом дослідників з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich).

Вчені представили нову перспективну технологію для друку металами мікрооб’єктів з дуже високою роздільною здатністю – до 250 нм.

3D-друк мікрооб’єктів металами здійснюється за допомогою спеціально виготовленого чорнила. Це поміщені в рідини наночастинки металу у вигляді суспензії. Роздільна здатність таких принтерів становить мікрометри, а завершується друк обов’язковим відпалом для закріплення моделі. У цієї завершальної стадії безліч недоліків, включаючи низьке пороутворення і забруднення органікою (розчинниками).

Вчені з Цюріха замінили металеву суспензію друком безпосередньо металами. Запропоновано конструкцію друкуючої головки з двома так званими витратними анодами. Можна друкувати металевий мікрооб’єкт поперемінно або одним, або іншим металом або навіть відразу двома, ніби створюючи сплав з потрібним співвідношенням одного і іншого матеріалу. Принцип запропонованого 3D-друку в тому, що під високою напругою, підведеною до анода, іони металу зриваються і летять до підкладки, де осідають і перетворюються на вихідний метал. Щоб це працювало, підкладка покрита шаром розчиннику, в якому відбуваються окислювально-відновні хімічні реакції. Зате друк відбувається відразу чистим металом і не вимагає подальшого відпалу.

Друк з подібною точністю допоможе створювати найтонші з’єднання і навіть використовувати в електроніці органічні матеріали. Якщо говорити про метаматеріали, то комбінація металів здатна привести до появи матеріалів з цікавими механічними властивостями, наприклад, одночасно гнучкими і міцними.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua