Мінфін оприлюднив дані щодо виконання бюджету з початку року


Мінфін оприлюднив дані щодо виконання бюджету з початку року

За оперативними даними Державної казначейської служби України, доходи Державного бюджету за чотири місяці 2019 року зросли на 18,2% р/р до 322,6 млрд грн. Вони становили 95,7% від уточненого розпису.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Доходи загального фонду Держбюджету зросли на 13,4% р/р до 282,3 млрд грн завдяки таким факторам:

 • Вищі доходи від ПДФО на 22,8% р/р завдяки зростанню середньої заробітної плати;
 • Більші доходи від податку на прибуток підприємств на 2,2% р/р завдяки поліпшенню фінансових результатів підприємств,
 • Вищі надходження від рентної плати за користування надрами на 64,5% р/р передусім через більше видобування природного газу та ефекту статистичної бази,
 • Вищі надходження від акцизу з вироблених в Україні тютюнових виробів на 5,8% р/р через підвищення ставок,
 • Перерахування коштів НБУ відповідно до Закону України “Про Національний банк України” до держбюджету в обсязі 47,6 млрд грн.

Дефіцит Державного бюджету становив 0,9 млрд грн при затвердженому річному показнику у сумі 90,0 млрд грн. Дефіцит було профінансовано за рахунок державних запозичень. Надходження від приватизації становили 190,7 млн грн.

Державні запозичення за січень-квітень 2019 року склали близько 158,5 млрд гривень або 98,9% від уточненого розпису на цей період. Всього від розміщення ОВДП на фінансування Державного бюджету залучено 132,2 млрд грн (зокрема в гривні – 91,0 млрд грн, в доларах США – 1,5 млрд дол. США та в євро – 38,7 млн євро).

Із зовнішніх джерел за січень-квітень 2019 року залучено 26,4 млрд грн шляхом отримання другого траншу кредиту під гарантію Світового банку в обсязі 529 млн євро та дорозміщення ОЗДП 2018 року на номінальну суму 350 млн дол. США.

При цьому, платежі з погашення державного боргу за січень-квітень склали близько 126,9 млрд грн або 98,1% від уточненого плану на цей період. Видатки з обслуговування державного боргу за цей період склали близько 39,0 млрд грн або 99,9% від уточненого плану.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua