Відновлено постачання до Білорусі чистої нафти


Відновлено постачання до Білорусі чистої нафти

2 травня опівдні розпочинається постачання нафтопроводом «Дружба» якісної нафти до Білорусі. До інших країн прокачку сировини планується відновити 10-11 травня.

Про це повідомив перший заступник генерального директора – головний інженер ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» Андрій Веріго.

«Поки що нафта на територію Білорусі не надходить. Відновлення прокачування очікується сьогодні», – заявив він.

Після завершення витіснення неякісної нафти 10-11 травня планується відновлення її прокачування до інших країн Європи із завантаженням на рівні 60-65%. Некондиційну сировину відкачають у резервуари, а у майбутньому вивозитимуть із Білорусі залізницею до Росії. У «Білнафтохімі» підрахували, що на території країни накопичилося понад 1 млн тонн неякісної нафти.

Довідка Finance.ua:

  • 19 квітня концерн «Бєлнафтохім» повідомив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом з Росії. Джерело забруднення нафти виявлено на ділянці Самара-Унеча. Через це білоруські підприємства ВАТ «Мозирський НПЗ» (Гомельська область) і ВАТ «Нафтан» (Вітебська область) повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.
  • Згодом концерн «Бєлнафтохім» заявив про тимчасове обмеження експортних поставок нафтопродуктів з Білорусі до країн Балтії, Польщі та України з урахуванням зростання внутрішніх потреб через проведення посівної кампанії.
  • Керівництво «Білнафтохіму» має намір вимагати від російського ПАТ «Транснефть» відшкодування витрат через постачання нафтопроводом неякісної сировини.
  • «Укртранснафта» 25 квітня 2019 року о 21:43 також припинила транзит нафти по магістральному нафтопроводу «Мозир-Броди» (МН «Дружба»).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua