Ціни на пам'ять впали в два рази


Ціни на пам'ять впали в два рази

Джерела з посиланням на неопублікований звіт DRAMeXchange компанії TrendForce повідомили, що контрактні ціни на пам’ять продовжують падати завидними темпами

Пік подорожчання чіпів DRAM припав на грудень 2017 року.

Тоді 8-Гбіт чіпи DDR4 віддавали по $9,69 за мікросхему. Зараз, доповідає DRAMeXchange, такий же чіп пам’яті коштує вже $4,11.

Протягом першого кварталу 2019 року пам’ять DRAM в середньому стала дешевшою на 35,2%. За це треба дякувати зниженню попиту на пам’ять і надлишки запасів, що накопичилися. Аналітики не вірять, що надлишки і перевиробництво будуть подолані у другому і третьому кварталі, хоча виробники пам’яті розраховують на ці позитивні для них процеси вже в серпні.

Звіт Samsung Electronics за перші три місяці поточного року виявився сумним для акціонерів та інвесторів. Операційний прибуток Samsung за рік впав приблизно на 60%, в чому, в основному, компанія звинувачує зниження цін на пам’ять.

За інформацією джерела, такий стан справ з цінами на пам’ять вкрай стурбував владу Республіки Корея. Поставки DRAM вносять до бюджету країни настільки значні кошти, що уряд відразу почав розробляти заходи для порятунку ситуації з експортом.

У другому кварталі фахівці DRAMeXchange очікують зниження оптових цін на мобільну DRAM до 15% і зниження цін на серверну пам’ять до 20%. У другій половині року аналітики все ж таки чекають на зниження темпів падіння цін, що гармонує з очікуваннями виробників пам’яті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua