Вчені відтворили беззвучну мову за активністю мозку


Вчені відтворили беззвучну мову за активністю мозку

Американські вчені та інженери розробили прототип інвазивного пристрою-декодера, що дозволяє синтезувати мову за активністю мозку при русі органів мовного тракту — причому в одному експерименті їм вдалося відтворити беззвучну мову, хоча і з втратою якості.

У майбутньому на основі цього прототипу можна буде створювати нові нейрокомп’ютерні інтерфейси, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

Нейрокомп’ютерні інтерфейси дозволяють зчитувати і обробляти дані про активність головного мозку, вони, серед іншого, застосовуються для допомоги пацієнтам з втратою мови, але поки їм доступні в основному прилади, що дозволяють управляти курсором за допомогою рухів голови або очей, які працюють досить повільно в порівнянні з звичайною мовою. На початку року в Scientific Reports вийшла стаття, авторам якої вдалося навчити алгоритм відтворювати мову з мозкової активності людини при її прослуховуванні.

Для цього вони використовували активність аудіторної кори, отриманої за допомогою електродів, імплантованих в мозок пацієнтів з епілепсією, при прослуховуванні окремих цифр, а потім синтезували на її основі короткі фрази. Отримана мова виявилася розбірливою в 75 відсотках випадків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua