0 800 307 555
0 800 307 555

У Верховній Раді ініціюють компенсацію екологічного податку за екологічні програми


У Верховній Раді ініціюють компенсацію екологічного податку за екологічні програми

Кошти від екологічного податку в Україні не витрачаються за цільовим призначенням і не покращують екологічну ситуацію в країні. Про це заявила народний депутат, автор законопроекту про реформування екоподатку Валерія Заружко в ході IV Всеукраїнського Еcoforum-2019, повідомляє РБК-Україна.

Заружко розповіла про два законопроекти у Раді – №10146 і №10147, які зможуть виправити ситуацію і допомогти використовувати кошти від екоподатку якомога ефективніше.

“Ми хочемо зробити це таким чином, щоб підприємства могли економити 70% на виробництві екологічних програм за рахунок нарахованого екологічного податку. Але, по-перше, ці підприємства повинні інвестувати в ці проекти, а по-друге – вони повинні отримати експертизу від Мінекології через процедуру оцінки впливу на навколишнє середовище, яка визначить, що ці заходи дійсно допомагають очищенню екологічного середовища”, – розповіла Заружко.

Крім того, за словами Заружко, важливим пунктом законопроекту є те, щоб відшкодування цих 70% було автоматичним, завдяки чому мінімізується можливість корупційної складової в нарахуванні цих коштів.

“Ми дуже сподіваємося, що побачимо ці законопроекти найближчим часом у сесійній залі, оскільки вони є невідкладними. У нас є зобов’язання перед нашими європейськими партнерами. Як країна ми затвердили національний план щодо екологічних заходів, і все це ми повинні виконувати, починаючи вже з 2020 року. Якщо ми говоримо про законодавчу базу, то у нас вже просто немає часу, щоб відтермінувати ухвалення цього рішення”, – завершила Заружко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua