В Україні зменшилася частка витрат на ЖКГ — експерти


В Україні зменшилася частка витрат на ЖКГ — експерти

У нинішньому році питома вага розділу “житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива” в українському ІСЦ становила лише 4,9% і сьогодні є однією з найнижчих у світі.

Найбільше витрачають на ці послуги жителі США, Великобританії, Німеччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Ірану (понад 30%), найменше — Екваторіальної Гвінеї, Тонги і Південного Судану (2-3%). Така низька роль витрат на житлово-комунальні послуги в кошторисі провокує недовіру до індексу інфляції, адже ціни на ці послуги в Україні постійно зростають, а люди, за відчуттями, платять за ЖКП набагато більше.

Про це розповіли експерти департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ “Експертна платформа” Тетяна Юхименко та Ольга Погарська, департамент монетарної політики та економічного аналізу НБУ “Експертна платформа”. За їхніми словами, згідно з даними ДССУ (а саме: експрес-випуску “Про оплату населенням житлово-комунальних послуг”), у 2017 р. населенню України було нараховано до сплати за житлово-комунальні послуги 86 млрд грн.

Але фактичний рівень оплати (нагадаємо, для розрахунку ІСЦ використовуються фактичні грошові витрати населення) склав лише 88%, тобто було сплачено 75,6 млрд грн.

За даними СНР, загальні наявні доходи населення в 2017 р. склали 2008 млрд грн. Відповідно, для усередненого українця сплачена сума за ЖКП становила всього 3,8% наявних доходів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua