0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінфіні повідомили, чому буде важко виконати рішення про повернення ПриватБанку


У Мінфіні повідомили, чому буде важко виконати рішення про повернення ПриватБанку

Голова Міністерства фінансів України Оксана Маркарова заявила про те, що рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку буде досить важко виконати, бо це передбачає повернення більш ніж 155 млрд гривень коштів державного бюджету.

“Його виконання, в тому числі, має передбачати якимось чином повернення більше ніж 155 млрд гривень коштів державного бюджету, які були витрачені на капіталізацію цього банку”, – заявила Маркарова.

Читайте також: НБУ оголосив, скільки ФГВ доведеться виплатити вкладникам у разі повернення Привату

Міністр нагадала, що в рамках докапіталізації Приватбанку держава випустила облігації внутрішньої держпозики на цю суму. Лише незначна частина цієї суми була монетизована.

“Ми як Мінфін розраховуємо на повернення цих коштів від прибуткової діяльності банку та його подальшої приватизації”, – заявила міністр фінансів.

Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставою для ухвалення судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ подасть апеляцію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua