0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ оголосив, скільки ФГВ доведеться виплатити вкладникам у разі повернення Привату


НБУ оголосив, скільки ФГВ доведеться виплатити вкладникам у разі повернення Привату

Повернення “Приватбанку” до попередніх власників не передбачене законодавством, сказав на засіданні Ради національної безпеки і оборони голова Національного банку Яків Смолій. У разі ж, якщо це станеться, Фонд гарантування вкладів змушений буде виплатити вкладникам біля ста мільярдів гривень.

“Повернення банку до попередніх власників неможливе, сьогодні законами це не передбачено, однак те рішення, що було схвалене 2016-го, якщо повернеться — це загрожує тим, що Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити вкладникам біля 100 мільярдів гривень. Це сьогодні будуть емісійні кошти, вони можуть суттєво вплинути, як у випадку 2014-2015 року, коли довелося докапіталізовувати “Нафтогаз”, — сказав Яків Смолій.

Читайте також: Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку

За його словами, НБУ поки що не має точних прогнозів, як такий розвиток подій вплине на курс валют, однак певне коливання він вже зауважив.

“Різниця між ранком і закриттям міжбанківського ринку була плюс 15 копійок, вплив на співвідношення долар-гривня. Ми робимо все можливе для того, щоб не допустити паніки і впливу поки що інформаційного, який сьогодні з’явився, на стабільність банківської системи”, — повідомив голова НБУ.

Він висловив побоювання, що позитивні зрушення, які констатував Нацбанк за результатами своєї роботи 2018 року, можуть бути нівельовані в разі дестабілізації. Як додав Смолій, НБУ планує звернутися до Міністерства юстиції та Вищої ради правосуддя щодо перегляду рішення, а також планує подати апеляцію, щойно отримає повний текст рішення суду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua