0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: більшість факторів поки що працюють на гривню


Міжбанк: більшість факторів поки що працюють на гривню

Ключовими факторами, які в середу вплинуть на поведінку і настрої учасників торгів, будуть:

1) Результати аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Сьогодні безпосередньо самі розрахунки за куплені облігації і сума залучення до бюджету 13,4 млрд гривень вражає. Щоправда, це не означає, що на ринок вийде стільки валюти, щоб забезпечити гривневе фінансування цих покупок. По-перше, частина куплених іноземцями паперів номінована відразу в доларі, і значить продавати її на ці суми нерезиденти не будуть. По-друге, сьогодні ж гаситься великий обсяг раніше випущених облігацій, і багато нерезів і місцевих інвесторів просто “перевкладуться” у нові ОВДП, що за фактом не додасть продажу валюти на ринку.

Але в цілому, на “чисті” 50-100 млн доларів додаткових продажів на міжбанку ми б з боку Нацбанку все ж розраховували.

Викуповуватиме надлишок НБУ в “анонімному режимі” через Matching, але якщо сума надлишку перевищить 100 млн доларів – вийде і в режимі аукціону;

2) Період податкових платежів — клієнти не будуть відкладати всі розрахунки з бюджетом на останній день, і тому частина коштів з банківської системи буде активно перетікати на казначейські рахунки держави. Нестача гривні змусить компанії активніше продавати валюту на торгах, що спрацює на зміцнення гривні;

Всі інші фактори – стан ліквідності в системі (коррахунки банків на ранок середи майже не змінилися і досягають 57,7 млрд гривень), поведінка готівкового ринку (там поки що затишшя) і господарську діяльність підприємств – сьогодні не будуть драйверами тренду курсу.

Зіпсувати райдужну картину для гривні може зростання апетитів імпортерів (багато з них, вичікуючи оптимально низького курсу – роблять ставку на сьогоднішній день) і можливі нові політичні новини (ми сподіваємося, що політики сьогодні не будуть створювати ринку додаткових “страшилок”).

Більшість факторів поки що працюють на гривню, і ми прогнозуємо на сьогодні: зростання статистики торгів в межах до 470 млн доларів при укладенні до 600 угод і коридор по долару в межах 26,60 — 26,75 гривень. При появі надлишку долара на міжбанку – ми побачимо НБУ з активною купівлею валюти, що утримає курс від подальшого просідання.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,70 / 26,72
євро – 30,16 / 30,18
російський рубль – 0,4145 / 0,4151

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар вранці мала наступні значення котирувань 1,1315 / 1,1316

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua