Коболєв розповів, за яких умов газ для населення міг би продаватися дешевше


Коболєв розповів, за яких умов газ для населення міг би продаватися дешевше

НАК “Нафтогаз України” пропонує Кабінету Міністрів скасувати зобов’язання компанії продавати газ посередникам – облгазам і газзбутам – і продавати його безпосередньо населенню.

Про це керівник “Нафтогазу” Андрій Коболєв розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

“Якщо якийсь облгаз або газзбут, а це по суті одне і те саме, зможуть переконати приватного споживача купувати газ у них, і вони цей газ десь візьмуть і будуть постачати споживачу – будь ласка, це конкуренція. Зараз є монопольне право газзбутів брати газ у “Нафтогазу” на пільгових умовах. Вони зобов’язані продавати весь газ населенню, але чи дійсно весь пільговий газ потрапляє до цієї категорії, перевірити неможливо. За більшу частину цього газу з нами не розраховуються”, – розповів він.

Коболєв додав, що саме цим компаніям-посередникам “Нафтогаз” не може продавати газ дешевше, тому що так вони завдадуть шалених збитків державній компанії.

“Якщо б ми могли продавати газ безпосередньо населенню, і це регулювання, що зобов’язує використовувати газзбути, було знято, ми могли б за поточної ринкової ситуації продавати газ дешевше. Тому зараз проблема зменшення ціни газу для населення України криється в дуже простій дії – прибрати приватних посередників між “Нафтогазом” і населенням. І це лише одне рішення уряду”, – додав він.

Коболєв також пояснив, незважаючи на те, що з 1 травня буде чергове підвищення цін на газ, що є зобов’язанням перед Міжнародним валютним фондом, в МВФ готові до скасування підвищення, якщо буде відмова від регулювання.

“Наскільки нам відомо, позиція МВФ така: або ви йдете по графіку і підвищуєте ціни, або ви взагалі ціни на газ не регулюєте. Обирайте… Усунення непотрібних посередників сьогодні принесе користь усім. Ринкова ситуація дозволяє при цьому навіть знизити ціну для кінцевого споживача. Але це потрібно робити максимально швидко”, – резюмував керівник НАК.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua