0 800 307 555
0 800 307 555

S&P підтвердило рейтинги Грузії на рівні "ВВ-/В", змінило прогноз на "позитивний"


S&P підтвердило рейтинги Грузії на рівні "ВВ-/В", змінило прогноз на "позитивний"

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові рейтинги Грузії в іноземній і національній валюті на рівні “ВВ-”, короткострокові – “В”, прогноз рейтингів змінено зі “стабільного” на “позитивний”, йдеться в повідомленні агентства.

За оцінкою S&P, позитивний прогноз відображає думку агентства про те, що економіка Грузії буде підтримувати порівняно високі темпи зростання навіть в умовах складного зовнішнього середовища.

“Перегляд прогнозу також відображає наші очікування того, що країна продовжить виконувати умови фінансується Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми (. . .), що має зміцнити валютні резерви, зберегти довіру інвесторів і закріпити її фіскальну політику”, – йдеться в прес-релізі.

При цьому аналітики агентства відзначають, що рейтинги Грузії як і раніше підтримуються відносно сильними інституційними механізмами у регіональному порівнянні і очікують, що чистий державний борг країни в цілому залишиться стриманим і до кінця 2022 року наблизиться до 40% ВВП.

S&P позитивно оцінює поточні і плановані реформи та ініціативи в Грузії і вважає, що вони внесуть додатковий позитивний внесок в економічне зростання. Мова йде про вжиті урядом заходи щодо забезпечення фіскальної і монетарної стабільності, в тому числі з відповідального кредитування та пруденційного регулювання фінансового сектору. Крім того, наголошується, що плаваючий обмінний курс і незалежність Національного банку сприяють гнучкості грошово-кредитної політики, а також нейтралізації шоків і негативного впливу на економіку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua