"Укрнафта" виграла у Росії арбітраж щодо активів у Криму


"Укрнафта" виграла у Росії арбітраж щодо активів у Криму

12 квітня 2019 року арбітражний суд ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ “Укрнафта” 44,4 мільйона доларів компенсації за експропріацію майна компанії в анексованому Криму.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

У повідомленні наголошується, що в квітні 2014 року, невдовзі після анексії Криму Росією, незаконні збройні формування держави-агресора захопили адміністративні приміщення та 16 автозаправних станцій ВАТ “Укрнафта”.

“Всі спроби ПАТ “Укрнафта” повернути контроль над захопленими адміністративними приміщеннями та АЗС, включаючи продуктові магазини, устаткування і відповідні дозволи та ліцензії), через звернення до введених державою-агресором “правоохоронних органів” виявилися марними”, – відзначають в компанії.

Також спікери компанії відзначають, що в жовтні 2014 року ПАТ “Укрнафта” повідомило державу-агресора про порушення прав, керуючись положеннями Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Натомість, як зазначається у повідомленні, Російська Федерація проігнорувала повідомлення ПАТ “Укрнафта” про наявність суперечки щодо Угоди.

“У зв’язку з цим 3 червня 2015 ПАТ “Укрнафта” передала спір на розгляд в арбітражний суд ad hoc відповідно до Арбітражного регламенту Комісії Організації Об’єднаних Націй з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ).

Рішенням від 26 червня 2017 року арбітражний суд визнав наявність у нього юрисдикції розглядати спір за Договором”, – відзначають в компанії.

Російська Федерація оскаржила це рішення у Верховному Суді Швейцарії, але останнім рішенням від 16 жовтня 2018 суд відхилив позов Російської Федерації. При цьому Верховний Суд Швейцарії погодився з арбітражним судом в тому, що ПАТ “Укрнафта” є інвестором за угодою, а майно ПАТ “Укрнафта” на території АР Крим – інвестиціями.

12 квітня 2019 арбітражний суд своїм рішенням стягнув з Російської Федерації на користь ПАТ “Укрнафта” 44,455 млн доларів компенсації за експропріацію інвестицій компанії на території АР Крим, а також понад 3,5 млн дол арбітражних витрат.

На суму компенсації, згідно з рішенням арбітражного суду, нараховуються відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. На квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад 5,5 млн доларів.

“Позитивного рішення суду ПАТ “Укрнафта” змогло досягти за спільного сприяння міноритарних акціонерів ПАТ “Укрнафта”, які не тільки допомогли у виборі способу захисту порушених прав, але й сприяли ПАТ “Укрнафта” в оплаті арбітражних витрат”, – наголошується в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua