0 800 307 555
0 800 307 555

Польща оцінила втрати через контракт з РФ щодо газу


Польща оцінила втрати через контракт з РФ щодо газу

Через залежність від монопольного постачальника газу, тобто Росії, Польща в 2001-2018 роках втратила від 50 до 100 млрд злотих (від 11,5 до 23 млрд євро).

Про це повідомив уповноважений представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, передає Польське радіо.

Читайте також: «Газпром» уклав вже 40% труб «Північного потоку – 2»

У виданні зазначили, що під час свого виступу на Національному енергетичному саміті в Гданську, Петро Наїмський уточнив, що Польща має такі енергоресурси: вугілля, невеликі запаси природного газу і можливості використовувати природні ресурси – вітер, сонце і воду. На його переконання, першочергове завдання Польщі – ефективне використання своїх ресурсів.

Петро Наїмський додав, що зараз йде розширення терміналу скрапленого газу в Свиноуйсьце, що реалізуються Baltic Pipe, і проект плавучого терміналу скрапленого природного газу, який буде побудований на Гданській судноверфі.

Він нагадав, що Baltic Pipe поєднує польську і датську газотранспортні системи, завдяки чому газ з норвезького шельфу буде направлятися в Польщу. Будівництво цієї підводної газомагістралі має розпочатися в 2020 році і вже з 1 жовтня 2022 року цей газопровід буде введений в дію.

Варто зазначити, що 31 грудня 2022 року спливає довгостроковий “Ямальський договір” на поставку газу в Польщу з Росії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua