0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінсоцполітики пояснили, звідки беруться субсидії на комуналку по 20 тисяч


У Мінсоцполітики пояснили, звідки беруться субсидії на комуналку по 20 тисяч

Кабінет Міністрів України планує на державному рівні ввести моніторинг тарифів на теплову енергію, які затверджуються органами місцевого самоврядування, оскільки встановлені на місцях тарифи можуть досягати кілька сотень гривень за кв. м, що призводить до виплати субсидій в розмірі понад 20 тис. грн для одного домогосподарства.

Про це повідомило Міністерство соціальної політики України, коментуючи інформацію відомства про те, що в березні деякі домогосподарства отримали субсидію готівкою в розмірі понад 24 тис. грн.

«Наразі уряд займається питанням введення на державному рівні моніторингу тарифів на теплову енергію, які затверджені органами місцевого самоврядування, а також перевіркою правильності здійснення розрахунків відповідних тарифів», – сказано в листі.

Як пояснили у відомстві, розмір призначеної субсидії залежить від розміру встановлених цін і тарифів на послуги, зокрема тарифи постачальників тепла для ліцензіатів НКРЕКП встановлюються самим регулятором, але значна частина органів місцевого самоврядування уповноважені затверджувати їх самостійно.

«Варто зазначити, що не у всіх випадках це (затвердження тарифів – ред.) здійснюється належним чином, існують факти призначення субсидій у дуже великих розмірах, понад 20 тис. грн, однак явище не має масового характеру», – інформує міністерство.

Аналіз таких випадків показав, що розміри встановлених тарифів досягають кількох сотень гривень за 1 кв. метр. Для прикладу відомство наводить тариф на послугу централізованого опалення в місті Фастів Київської області, де згідно з рішенням місцевого виконкому, тариф становить 126,54 грн за метр квадратний, а також смт. Зачепилівка Харківської області, де тариф становить 4255,58 грн за 1 Гкал і 336,7 грн за 1 кв. м.

«Як наслідок, в смт. Зачепилівка зафіксовано найбільшу суму призначеної субсидії в розмірі 24 286 грн на місяць», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві нагадали, що субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в рамках соціальної норми житла, соцнормативів користування такими послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного Кабміном.

«На сьогодні розмір обов’язкової частки платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за загальною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного доходу домогосподарства в розрахунку на одну людину», – повідомляє Мінсоцполітики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua