0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок праці: трактористам по 30 тисяч, а дипломовані фахівці сидять без роботи


Ринок праці: трактористам по 30 тисяч, а дипломовані фахівці сидять без роботи

В Україні трактористи, слюсарі та зварники – на вагу золота. Українці вибирають “популярні” професії юриста, міжнародника або економіста, а після навчання займають черги в центрах зайнятості.

Роботодавцям, щоб розвінчати міфи щодо “непрестижних професій”, доводиться ще зі школи розповідати учням про те, як насправді влаштований робочий процес, а претендентам пропонувати зарплату вище за середню.

У нас вищу освіту здобувають до 80% випускників шкіл, а в середньому по Європі – трохи більше половини. Проблема в тому, що левова частка дипломованих фахівців після вузів стає на біржу праці. Для прикладу, в Києві з усього числа офіційно безробітних більше 80% мають вищу освіту.

Працювати трактористом, слюсарем, зварником або навіть інженером – непрестижно, пояснює HR-експерт Олександр Білоус, додаючи, що саме тому випускники шкіл вчаться на юристів і економістів, а потім працюють продавцями в магазинах.

“Українці можуть легко поїхати на 25 тис. грн збирати ягоди в Польщу, але бояться за 45 тис. грн на місяць попрацювати трактористом у рідному селі”, – дивується експерт.

HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна пояснює: робітникам у виробництві українські роботодавці готові переплачувати, оскільки їх просто немає на ринку. На вакансію юриста можуть відгукнутися 60-70 чоловік, і роботодавець зможе вибрати кращого, у той час як безробітного інженера з бажанням працювати за фахом ще варто пошукати. До слова, вища освіта може стати в нагоді і в робітничих спеціальностях. Крім того, наявність диплома в окремих випадках відкриває можливості заробляти більше.

IT, сфера здоров’я, будівництво та аграрний бізнес – найперспективніші для українців напрямки. Водночас у будівництві і аграрному секторі перш за все раді зварникам, слюсарям, зоотехнікам, трактористам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua