0 800 307 555
0 800 307 555

Японський зонд "Хаябуса-2" спробує створити штучний кратер на астероїді


Японський зонд "Хаябуса-2" спробує створити штучний кратер на астероїді

Японський зонд “Хаябуса-2”, що знаходиться поблизу астероїда Рюгу, здійснить спробу створити штучний кратер на поверхні цього космічного тіла.

За даними Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), в четвер апарат почав зниження з висоти 20 км над астероїдом. Орієнтовно на 11.00 за часом Токіо (05.00 за Києвом) відстань між об’єктами скоротиться до 500 м. Після цього від зонда відокремиться спеціальний блок, який підлетить трохи ближче до астероїда і через 40 хвилин після відстиковки вибухне, вистріливши при цьому в його поверхню мідним “снарядом” масою 2 кг.

Швидкість його польоту складе 2 км в секунду. В результаті зіткнення на Рюгу повинен утворитися великий штучний кратер. Те, що відбувається фіксуватиме спеціальна камера, а зонд під час операції переміститься на іншу сторону від блоку, який відділився, щоб мінімізувати ризик потрапляння уламків.

Наступний етап операції планується провести трохи пізніше. Вчені вважають, що в кратері їм вдасться знайти породи, які залишалися в недоторканності з часів формування Сонячної системи. У травні зонд повинен здійснити посадку в це місце, щоб взяти необхідні зразки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua