В Японії запровадять систему саморозрахунку в супермаркетах


В Японії запровадять систему саморозрахунку в супермаркетах

Японія страждає від гострої нестачі робочої сили. В першу чергу це відноситься до C-stores-магазинів, розташованих в житлових кварталах, студентських кампусах, на АЗС тощо. У зв’язку з цим мережа роздрібної торгівлі Lawson Inc. має намір представити в жовтні системи повного самообслуговування (включаючи саморозрахунок за придбаний товар).

Про це повідомляє Japan Times.

Надалі передбачається оснастити такою системою всі 14 тис. магазинів японської роздрібної мережі.

Спочатку повністю автоматизовані C-stores перевірять в тестовому режимі, при якому з півночі до 5 години ранку магазини Lawson працюватимуть без персоналу. Випробування торгових точок, що працюють за принципом “Зайди-вибери-заплати”, буде проводитися на двох торгових майданчиках роздрібної мережі.

Передбачається, що покупці зможуть відкрити двері магазину за допомогою свого смартфона, відібрати на полицях необхідні товари і оплатити їх в автоматичних касах. Алкоголь і сигарети в тестовому режимі продаватися не будуть.

У грудні мережа Lawson заявила, що оснастила 1 тис. своїх магазинів системою, що дозволяє покупцям оплачувати товари, скануючи їх штрих-код за допомогою своїх смартфонів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування