0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's не виключає початку найближчим часом глобальної рецесії


Moody's не виключає початку найближчим часом глобальної рецесії

Світова економіка “з високою ймовірністю” впаде в рецесію, якщо США і Китай не досягнуть торговельної угоди протягом трьох місяців.

Про це заявив CNBC старший економіст Moody’s Analytics Марк Занді.

«Ділові настрої в усьому світі надзвичайно крихкі», — сказав економіст. За його словами, недавнє опитування, проведене Moody’s, показало, що довіра серед компаній була найслабшою з моменту закінчення фінансової кризи десять років тому.

“Бізнес дійсно на межі, і я думаю, що це через цю торговельну війну. І якщо вона не буде припинена в найближчі два-три місяці, я думаю, що глобальна рецесія дуже ймовірна», — заявив Занді.

Якщо переговори між США і Китаєм зірвуться і закінчаться без торгової угоди, це може ще більше нашкодити діловим настроям і підштовхнути компанії до скорочення найму. Коли це станеться, безробіття збільшиться і споживачі втратять віру в економіку, пояснив Занді.

«Різниця між зростаючою економікою і рецесією полягає у вірі — вірі в те, що з економікою все буде в порядку. І якщо ви втратите віру, ніякі центральні банки не повернуть це. Це рецесія», — підкреслив Занді.

Ще один ризик, з яким стикається світова економіка, — це можливість виходу Великобританії з Європейського союзу без угоди. Занді сказав, що його «дуже суб’єктивне припущення полягає в тому, що ймовірність «жорсткого» Brexit висока: економіст оцінює її як один до трьох.

«У разі Brexit без угоди… звичайно, економіка Великобританії і економіка ЄС будуть в рецесії, і я думаю, що інша частина світової економіки буде недалека від цього», — зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua