0 800 307 555
0 800 307 555

У NASA створюють крило нового покоління


У NASA створюють крило нового покоління

Гнучке крило, здатне змінювати форму, зібрано з сотень крихітних однакових елементів. Така конструкція вирішує більшість проблем сучасної авіації: її простіше збирати, а літаки з таким крилом стануть більш економними і керованими.

Для кожної фази польоту характерний власний набір оптимальних параметрів крила, і традиційне крило є компромісним рішенням, що не підходить оптимально для жодної з фаз. Крило, здатне постійно змінювати форму, набагато краще відповідало б вимогам кожного етапу польоту. І тепер воно створене фахівцями з MIT і NASA. Замість окремих рухомих поверхонь на кшталт елеронів, що керують креном літака, і закрилків для контролю підйомної сили, нова система дозволяє деформувати все крило або його частини.

Саме крило складається з суміші жорстких і гнучких деталей. Крихітні складальні вузли, з’єднані в відкриту і легку каркасну структуру, покриті тонким шаром такого ж полімерного матеріалу, з якого складаються самі, пише MIT News. Крило обіцяє вигоди не тільки з точки зору аеродинаміки.

Воно набагато легше, а тому і більш економне, ніж традиційні моделі, виконані з металів або сплавів. Трикутні вузли, що нагадують конструкції з сірників, утворюють механічний метаматеріал, що поєднує структурну жорсткість резиноподібного полімеру з вкрай низькою вагою і дивно низькою щільністю аерогелю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua