0 800 307 555
0 800 307 555

Україна і Польща збільшили товарообіг до €7 млрд


Україна і Польща збільшили товарообіг до €7 млрд

У 2018 році двосторонній товарообіг між Польщею та Україною зріс до €7 млрд, що на €600 млн більше, ніж у 2017 році.

Про це повідомляє польська газета Rzeczpospolita.

За інформацією видання, після різкого падіння, активність польських підприємств в Україні знову набирає обертів. У 2015 році товарообіг між країнами зменшився майже на 23% в порівнянні з попереднім роком – до $5 млрд. Так, імпорт з Польщі в Україну скоротився на 21,5%, а експорт з України – на 25,6%.

Як зазначає видання, переломний момент настав у 2018 році, коли двосторонній обмін досяг €7 млрд євро і був на €600 млн більшим, ніж показники 2017 року. При цьому, збільшився як український експорт до Польщі, а так і польський імпорт в Україну. Зокрема, торік вартість українських товарів, відправлених на польський ринок, зросла до €2,56 млрд (з €2,14 млрд 2017 року). Імпорт збільшився з €4,26 до €4,46 млрд.

За інформацією Rzeczpospolita, збільшення темпів торгівлі зафіксовано, зокрема, в таких сегментах: мінеральні добрива, текстильні товари, механічне та електричне обладнання, жири тваринного походження та вироби з металів.

Крім цього, Україна є одним з найбільших одержувачів польської харчової продукції. За даними Центрального статистичного управління Польщі, експорт сільськогосподарських товарів в Україну зріс на понад 20%.

Польські експерти припускають, що Україна потребує значних інвестицій в сільське господарство, щоб поступово збільшити частку переробної продукції в експорті. Це, в свою чергу, відкриває можливості для співпраці, наприклад, з польськими виробниками машин і обладнання для харчової промисловості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua