Cкільки потрібно працювати "на бігмак" в Україні


Cкільки потрібно працювати "на бігмак" в Україні

Українець, який отримує середню зарплату, може заробити на бігмак (54 грн) за 50 хвилин. Сьогодні розповіли, що такий індекс використовують у багатьох країнах світу, враховуючи, що коштує сендвіч по-різному.

В Україні розкид між найбільш високооплачуваними і найбільш низькооплачуваними професіями приблизно дорівнює 6,5 разів. Так, авіатори на бігмак зароблять рацюють за 12 хвилин, а листоноша, наприклад, за півтори години.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин стверджує, що льотчиків в країні лише кілька тисяч, тому потрібно вираховувати за масовими професіями. Так, найбільш високооплачуваними вважаються банкіри й айтішники, які в підсумку витрачають стільки ж часу на бігмак, як і ті, хто працює на мінімальній зарплаті в Євросоюзі. А середній українець повинен працювати близько 50 хвилин, що в 1,5 разу менше, ніж мінімально допустимо за мірками Західної Європи.

Низькооплачувані бюджетники, наприклад, медики, працівники культури і т. д., повинні працювати в рази більше.

Пендзин вважає, що середня погодинна зарплата, розрахована Держстатистики, правильно відображає заробітки в бюджетній сфері, промисловості і частково в банківському секторі.

“В IT-секторі реальні доходи набагато вищі, бо багато програмістів оформлені як підприємці. Також в 2-3 рази занижені заробітки в агросекторі і сервісі. Тому реальна картина більш райдужна для громадянина і менш райдужна для держави“, — роз’яснив Пендзин.

HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна розповіла, що погодинно працюють люди з гнучким графіком роботи: оператори контакт-центрів, вантажники, працівники громадського харчування. У загальній кількості працівників це близько 10%, інші мають тверді оклади, плюс премії, бонуси.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua