0 800 307 555
0 800 307 555

До 2035 року третина всіх мегаполісів планети зосередяться в Китаї


До 2035 року третина всіх мегаполісів планети зосередяться в Китаї

В 2035 році серед усіх світових міст економічно найпотужнішим залишиться Нью-Йорк, але столиця Індонезії Джакарта досягне розмірів Токіо і стане одним з найбільш густонаселених мегаполісів планети. А ось швидше за все будуть зростати такі великі індійські міста, як Даккой і Бангалор.

Такого висновку дійшли британські дослідники з Oxford Economics.

За прогнозами експертів, в найближчі 15 років Лондон стане четвертим у світі містом як за агломерацією, так і за рівнем міського ВВП, хоча йому на п’яти буде наступати Шанхай. А лідирувати в рейтингу будуть Нью-Йорк, Токіо і Лос-Анджелес. А ось у номінації «фінансові та ділові послуги» столиця Великобританії підніметься на третє місце (зараз на п’ятому), випередивши Токіо і Париж.

Вчені також відзначають, що серед 10 провідних міст світу чотири будуть розташовані в КНР – Шанхай, Пекін, Шеньчжень і Гуанчжоу. Останній в статусі бізнес-центру практично наздожене Чикаго і Вашингтон. А деякі міста в найближчі 15 років чекає справжній економічний бліцкриг: за обсягом ВВП Джакарта підніметься з 21-го до 8-го місця.

А ось для нас хороших новин немає. Аналітики не включили українські міста не тільки в перелік значущих для економіки, але навіть не залишили їм місця в списку найбільш динамічних міст регіону. Хоча в ньому знайшлося місце Єревану, Кишиневу, Тбілісі, Любляні і Таллінну.

ТОП-100 найбільших міст 2035 року за географічним критерієм буде виглядати так:

 • 34 розташуються в Китаї.
 • 28 – в Північній Америці.
 • 15 – в Азії.
 • 12 – в Європі.
 • 4 – на Близькому сході.
 • 3 – в Індії.
 • 3 – в Латинській Америці.
 • 1 – в Африці.

Британські вчені роблять висновок, що такі глобальні зміни, крім економічних, будуть мати як мінімум два гуманітарні наслідки: по-перше, агломерація соціально розкріпачує людину і звільняє від вантажу походження, роблячи її більш вільним. По-друге, люди отримають кращий доступ до медицини, освіти, комфорту і зручностей.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua