0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Вчені змогли зварити між собою скло і метал


Вчені змогли зварити між собою скло і метал

З’єднання металу і скла зустрічаються сьогодні всюди, однак їх забезпечують болтами, клеєм та іншими не дуже зручними і надійними засобами. Зварювання для них досі було недоступним.

«Надзвичайно складно зварити разом такі несхожі матеріали, як скло і метал, – пояснює професор шотландського Університету Херіот-Уотт Дункан Хенд (Duncan Hand). – Відбувається це завдяки їхнім різним термічним властивостям: при високих температурах швидке розширення змушує скло тріскатися».

Однак новий процес, запропонований командою Хенда, дозволяє зварювати метал і скло одне з одним: автори вже успішно випробували його на різних поєднаннях кварцового, боросилікатного і сапфірового скла, з одного боку, а також сталі, алюмінію та титану – з іншого. При цьому зварене з’єднання витримувало великі навантаження і перепади температур від мінус 50 до 90 °С.

Вчені вже працюють над створенням прототипу промислової системи, об’єднавшись з експертами з Oxford Lasers і Coherent Scotland. Для зварювання металу зі склом використовуються потужні імпульси пікосекундного лазера. Його промінь проходить крізь оптично прозоре скло, утворюючи невелику область розігріву в місці з’єднання матеріалів. На плямі не більше кількох мікрометрів в діаметрі концентрується енергія близько мегавата. Тут утворюється згусток плазми, що розплавляє навколишні матеріали, які тут же застигають, сплавившись разом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування