0 800 307 555
0 800 307 555

Опубліковано карту забруднення повітря на Землі


Опубліковано карту забруднення повітря на Землі

Дослідники Descartes Labs опублікували актуальну карту забруднення повітря у всьому світі, де яскравими плямами і нитками відображені несприятливі для людини зони. У цих місцях зафіксовані наймасштабніші викиди діоксиду азоту, що утворюється в процесі горіння.

Джерелами цього газу є автомобілі, електростанції, заводи, лісові пожежі, будівельна техніка і навіть газонокосарки. Очікувано, що найбільша концентрація газу спостерігається у великих містах і промислових центрах. Однак зустріти світлі нитки можна і в океані – зазвичай це маршрути кораблів.

Скласти таку карту вдалося за допомогою космічного супутника Sentinel 5P, запущеного в жовтні 2017 року. Дослідники зібрали безліч отриманих з нього знімків і сформували з них єдине зображення, що охоплює всю Землю.

Sentinel 5P – лише один з цілого сімейства супутників, запущених Європейським космічним агентством і призначених для спостереження за нашою планетою. Його «брати», наприклад, відстежують зміну рівня рослинності, перепади температури і навіть тріщини в антарктичних льодах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua