0 800 307 555
0 800 307 555

Shell займатиметься спорудженням у Норвегії вітрогенераторів у вигляді повітряних зміїв (фото)


Shell займатиметься спорудженням у Норвегії вітрогенераторів у вигляді повітряних зміїв (фото)

Нафтогазовий гігант Shell і американська компанія Makani (входить до холдингу Alphabet) розпочали великий спільний проект зі спорудження берегової електростанції вітряного типу в Норвегії. Її планують побудувати на основі вітрогенератора у вигляді повітряного змія.

Makani вважає, що ця технологія має потенціал для прискорення доступу до нових морських районів. Новий вітрогенератор на 90% легший, ніж турбіни аналогічної потужності, завдяки використанню легкої електроніки та розумного програмного забезпечення.

«На відміну від більшості плавучих морських вітрових електростанцій, розгорнутих на глибині більше 50 метрів, повітряні змії Makani не повинні підтримуватися великими платформами. Замість цього ми плануємо прикріпити вітрогенератор на невеликий пришвартований буй», – пояснюють фахівці.

Протягом останніх п’яти років з концепції повітряного змія компанія доросла до створення комерційного прототипу. Результатом роботи є модель M600 потужністю 600 кВт, яка має розмах крил 26 метрів (85,3 фута).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua