0 800 307 555
0 800 307 555

Польща почала будувати канал в обхід РФ


Польща почала будувати канал в обхід РФ

Європейська комісія вкотре звернулася до Польщі з вимогою надати детальну інформацію про будівництво каналу через Віслінську косу і наполягає на проведенні термінової зустрічі з представниками польської влади.

Лист Європейської комісії з цього питання надійшов до польського Міністерства морської економіки та внутрішнього судноплавства. Комісія скаржиться, що Польща почала будувати канал нібито без екологічних дозволів.

У листі польській стороні Єврокомісія зазначила, що пропонує переговори на експертному рівні, щоб уникнути звинувачень у політизації. Брюссель зацікавився вирубкою дерев, а також сумнівається, що судноплавний канал, як запевняє польська влада, не матиме значного впливу на охоронні ділянки Natura 2000.

Єврокомісія цікавиться також подробицями будівництва штучного острова в Віслянській затоці. Раніше чиновники з Комісії зазначали, що для Брюсселя це пріоритетне питання, і вони сумніваються у всій інвестиції. Їх не переконали роз’яснення з Варшави, надіслані у відповідь в середині січня.

У Єврокомісії звернули увагу на різні обґрунтування будівництва каналу через Віслінську косу. Спочатку Польща пояснювала це соціально-економічними міркуваннями, а потім – гарантіями державної безпеки (в такому випадку висновки про вплив на навколишнє середовище не є необхідними).

Росія заявляє, що рішення польського уряду побудувати канал – політичне і що воно загрожує екології та економіці регіону. Голова правлячої партії Польщі “Право і справедливість” Ярослав Качинський заявляє, що будівництво судноплавного каналу покаже, що “часи, коли росіяни диктували полякам, що їм можна робити на польській території, а що ні, закінчилися”.

Проект планується завершити до 2022 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua