Що буде з гривнею до кінця лютого: економічний прогноз


Що буде з гривнею до кінця лютого: економічний прогноз

Наша національна валюта продовжує зміцнюватися: за минулий тиждень долар встиг впасти в ціні на 78 копійок. Після невеликого зміцнення в вихідні валюта продовжила падіння ще на шість копійок – як в продажу, так і в купівлі. В результаті її курс на міжбанку склав 27,06 і ​​27,11 грн, а Нацбанк встановив офіційний курс гривні на рівні 26,9 грн за долар.

Зниження курсу долара в НБУ пояснюють надлишком долара на ринку і підвищений попит іноземних інвесторів на державні цінні папери. Так, тільки за січень українці купили $563 млн, а продали – $667 млн. З поясненнями регулятора згоден і керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

“Зміцнення нацвалюти пов’язане передусім з активним розміщенням українським Мінфіном різних за терміном і валютами ОВДП з дуже високим рівнем прибутковості, а також зростанням експортних надходжень”, – розповів він.

І зазначив, що позитивну роль в цьому процесі зіграла також лібералізація валютного законодавства з набранням чинності з 7 лютого закону “Про валюту і валютні операції”.

“Якщо брати тільки економічні фактори, курс долара продовжить плавне зниження – до кінця лютого він може знизитися ще на 15-20 копійок, до 26,8-26,9”, – вважає економіст Іван Нікітченко.

А ось курс євро в Україні, на думку економіста, буде залежати від котирувань в парі євро/долар на міжнародних ринках.

“При продовженні зниження курсу євро в світі і невеликому здешевленні долара у нас в Україні курс євро може опуститися до 30 грн/євро”, – зазначив експерт.

За його словами, все може змінитися в березні: “Якщо враховувати політичні чинники, до початку березня на ринку цілком можуть бути деякі панічні настрої, пов’язані з виборами. Це будуть останні тижні перед виборами – і як може йти передвиборний процес, поки важко сказати. Цілком можливо, що кампанія буде “брудною”, що позначиться на настроях населення і бізнесу”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua