Борщовий набір у січні дорожчав швидкими темпами - НБУ


Борщовий набір у січні дорожчав швидкими темпами - НБУ

Овочі борщового набору у січні дорожчали швидкими темами через несприятливі погодні умови для зберігання овочів. Зростання цін на сирі продукти харчування у січні прискорилося загалом до 4,0% р/р.

Про це йдеться у коментарі Національного банку України щодо рівня інфляції в січні 2019 року.

“Зростання цін на сирі продукти харчування у січні прискорилося (до 4,0% р/р). З одного боку, й надалі швидкими темами дорожчали овочі борщового набору через несприятливі погодні умови для зберігання овочів та борошно – під впливом зростання цін на зовнішніх ринках”, – вказали у Нацбанку.

З іншого боку, як зазначається, завдяки гарному врожаю продовжували дешевшати фрукти. Крім того, суттєво знизилися ціни на яйця.

Річні темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки (9,5%) практично не змінилися порівняно з показниками грудня. Зокрема, сповільнення подорожчання м’ясних продуктів нівелювало прискорення зростання цін на сири та кисломолочні продукти, що було відображенням відповідних тенденцій на зовнішніх ринках, повідомили у НБУ.

“Зростання цін на непродовольчі товари також продовжило сповільнюватися (до 3,4% р/р) насамперед завдяки зміцненню обмінного курсу гривні. Так, нижчими темпами зростали ціни на побутову техніку, меблі, фармацевтичні товари, одяг та взуття. Водночас ціни на автомобілі не змінилися порівняно з січнем 2018 року, а ціни на телевізори і комп’ютерну техніку навіть знизилися”, – зазначили у Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua