Інтернет для "розумних міст": експерт дав прогноз щодо термінів появи 5G в Україні


Інтернет для "розумних міст": експерт дав прогноз щодо термінів появи 5G в Україні

В Україні появи 5G-інтернету варто очікувати не раніше, ніж через 3-4 роки, тоді як у світі запуск нового стандарту зв’язку планують вже в 2020 році.

Про це розповіла піар-директор одного з українських мобільних операторів Вікторія Рубан.

За її словами, поки що в різних країнах йде підготовка до цього стандарту, виділяються частоти, проводяться технічні тести.

“Передбачено, що в комерційну експлуатацію цей стандарт вийде в 2020 році … В Україні це, ймовірно, відбудеться трохи пізніше, тому що ми тільки почали розвивати 4G. За нашими оцінками, в Україні 5G може з’явитися через 3-4 роки”, – повідомила вона.

Рубан також зазначила, що в Україні немає частот під розвиток 5G.

“Є таке правило в технологіях, що технологічні зміни відбуваються раз на 4 роки, тому що це мінімально достатній термін, який дозволяє, по-перше, впровадити технологію, побудувати мережу, а потім отримати від неї комерційний успіх і мати можливість реінвестувати отримані кошти в технологію наступного покоління”, – пояснила вона.

За словами експерта, тих можливостей, які сьогодні надають технології 3G і 4G, вистачає, щоб задовольнити попит людей в мобільному інтернеті на найближчі 3-5 років.

“5G – це технологія не для людей, а для промислового застосування, для нових сфер, які розвиваються в світі, для інтернету речей, яким потрібні суперширокі канали та надвисока швидкість передачі даних. 5G потрібен для розумних міст, життя в яких буде регулюватися мільйонами сенсорів і датчиків. 5G буде потрібен для безпілотних автомобілів, які на високій швидкості будуть обмінюватися даними один з одним і з дорожньою інфраструктурою”, – розповіла Рубан.

“Швидкість і мінімальна затримка сигналу – це переваги, які будуть використовуватися не людьми, а пристроями, сенсорами, датчиками, роботами в промисловості, сільському господарстві, в медицині”, – додала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua