Збереження облікової ставки НБУ підтримав майже весь монетарний комітет


Збереження облікової ставки НБУ підтримав майже весь монетарний комітет

Вісім членів комітету з монетарної політики НБУ на засіданні 30 січня висловилися за необхідність збереження облікової ставки на поточному рівні – 18% і лише один член висловилися за її зниження на 0,5 п.п до 17,5%.

Учасники комітету аргументували свою позицію щодо незмінності облікової ставки тим, що є ризики, які можуть завадити зниженню інфляції до рівнів, передбачених макроекономічним прогнозом Нацбанку.

Серед внутрішніх ризиків основним є невизначеність, пов’язана з виборчим процесом. Це може призвести до погіршення інфляційних очікувань і, відповідно, має враховуватися в діях НБУ.

На противагу один член комітету висловився за зниження облікової ставки вже під час січневого засідання (на 0,5 п.п до 17,5%).

На його думку, монетарна політика вже надала необхідний імпульс для сповільнення інфляції і зараз є занадто жорсткою. Етап турбулентності, який вимагав такої жорсткості політики, вже пройдено. На думку члена комітету, зниження облікової ставки в січні було б позитивним сигналом для ринку і сприятиме поліпшенню очікувань. Такий сигнал буде сприяти притоку капіталу і, відповідно, зниженню вартості запозичень.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк України 31 січня залишив 18-відсоткову облікову ставку незмінною.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування