0 800 307 555
0 800 307 555

Закон "Про валюту": нагляд по-новому від НБУ (інфографіка, відео)


Закон "Про валюту": нагляд по-новому від НБУ (інфографіка, відео)

Відсьогодні, 7 лютого, відповідно до Закону України “Про валюту і валютні операції” запрацювала система валютного нагляду, яка базується на ризик-орієнтованому підході.

Читайте також: Закон Про валюту: основні зміни для бізнесу

Замість тотального валютного контролю за усіма операціями запроваджується кардинально новий підхід, який будується на принципі: “менше ризиків – менше уваги, більше ризиків – більше уваги”.

Для бізнесу новий підхід у валютному нагляді означає зняття низки бюрократичних бар’єрів і необхідності звітувати перед банками щодо будь-якої валютної операції.

Для Національного банку це означає зменшення навантаження на департаменти, які займаються валютним контролем і фінансовим моніторингом.

Суттєвими вважаються такі порушення:

  • Під час здійснення окремої операцій на суму від 1 млн грн або сукупності транзакцій обсягом від 10 млн грн (штраф – до 400 тис. грн).
  • Дії банку, що призвели до неможливості виконання НБУ своїх наглядових функцій (штраф у максимальному розмірі до 1 млн грн).
  • За несуттєві помилки у звітності банків (штраф – 17 тис. грн).
  • Якщо в банку не побудована ефективна система валютного нагляду, що призвело до порушення по всіх або більшості (більше половини) питань щодо дотримання вимог валютного законодавства, які підлягали перевірці (найбільший штраф – * 8 млн грн*).

Як запевняють у НБУ, нова система заходів впливу відрізняється від чинної та буде гнучкішою, ризик-орієнтованою та направленою на упередження порушень, які несуть значні негативні наслідки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua