0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ оприлюднив розмір міжнародних резервів на 1 лютого


НБУ оприлюднив розмір міжнародних резервів на 1 лютого

Міжнародні резерви України станом на 01 лютого 2019 року становили $20 819,7 млн (в еквіваленті) за попередніми даними, залишившись на рівні початку року.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Динаміку обсягу міжнародних резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

  • По-перше, операції Уряду. Платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили
    $883,9 млн. З них $808,1 млн – витрати на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП, які становили $620,7 млн дол.
  • По-друге, інтервенції Національного банку. У січні чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на $136,1 млн.

Зокрема, для згладжування курсових коливань упродовж місяця Національний банк продав $54,3 млн, з яких 30,0 млн дол. США – шляхом валютних інтервенцій за вибором найкращої ціни.

  • По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $126,3 млн.

Загалом станом на 01 лютого 2018 року обсяг міжнародних резервів залишається на рівні п’ятирічного максимуму і покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua