Нема кому працювати - у Києві дорожчають новобудови


Нема кому працювати - у Києві дорожчають новобудови

За січень 2019 року житло в київських новобудовах подорожчало на 3% до 23 700 грн. за «квадрат». Винні в цьому щораз вищі ціни на будматеріали і апетити працівників, що вимагають за свою роботу більше грошей, пояснює головний редактор онлайн-журналу про новобудови 3m2 Вікторія Берещак.

Експерт зазначає, що з січня 2018-го по січень 2019-го середня ціна квадратного метра в столиці зросла на 6,76%. А найдешевші квартири в Києві зараз забудовники продають по 16,3 тис. грн. за кв. м.

«Мінімальна ціна «квадрата» в січні 2019-го порівняно з груднем 2018-го збільшилася на 1,88% (або на 300 грн.). При цьому за рік найдешевше житло додало 5,15% (або 800 грн. за м2)”, – зауважила Вікторія Берещак.

Примітно, що, незважаючи на стабільний курс гривні до долара протягом майже всього минулого року, експерти, пояснюючи житлове подорожчання, продовжують нарікати на «курсовий» фактор. Але крім нього згадують ще і про повсюдне збільшення вартості земельних ділянок (на 5-10%), архітектурних проектів (від 15%) та робіт, пов’язаних з підключенням до інженерних мереж (8-12%). Крім того, приблизно на 20% зросли витрати забудовників на рекламу своїх проектів – їх девелопери також закладають у ціну “квадрата”.

На думку Вікторії Берещак, в найближчі 2-3 місяці на київському ринку малоймовірні будь-які різкі цінові коливання. Але надалі ситуація залежатиме від стабільності в економіці.

«Причиною для перегляду цін може стати зростання собівартості будівництва. Наприклад, через різку нестачу кваліфікованої робочої сили і відтік будівельників за кордон, багато компаній вже зараз розглядають можливість істотного збільшення оплати праці: за нашими даними, 2019 року зростання зарплат будівельників може скласти близько 30% і вище», — зауважила Вікторія Берещак.

Денис Вергун

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua