0 800 307 555
0 800 307 555

АМКУ визнав УЗ монополією


АМКУ визнав УЗ монополією

Антимонопольний комітет визнав “Укрзалізницю” монополією і порекомендував створити незалежний регулятор.

Про це йдеться у звіті АМКУ за результатами дослідження ринку перевезень вантажів залізничним транспортом за 2017-2018 роки.

“Інфраструктура залізничного транспорту законодавчо закріплена за АТ “Укрзалізниця”, і на ринку надання в користування залізничного транспорту АТ “Укрзалізниця” є суб’єктом природної монополії”, — сказано у звіті антимонопольного комітету України.

При цьому АМКУ дав пропозиції щодо розвитку конкуренції на ринку перевезень вантажів залізничним транспортом. Так, одним із кроків, на думку АМКУ, має стати створення незалежного регулятора.

“З метою розвитку конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України пропонує Кабінету Міністрів України створити незалежний регулятор у галузі транспорту, зокрема залізничного”, — сказано в документі.

Крім того, АМКУ пропонує розробити і внести до Верховної Ради України проект Закону України “Про залізничний транспорт”, положення якого будуть сприяти впровадженню конкурентних умов на ринках залізничних перевезень.

“Зокрема, передбачати визначення оператора інфраструктури, розмежування надання послуг вантажних і пасажирських перевезень, лібералізацію ринку надання послуг вантажних магістральних локомотивів тощо”, — йдеться у звіті АМКУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:АМКУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua