0 800 307 555
0 800 307 555

Ручна поклажа і багаж: правила перевезення Wizz Air, МАУ, Ryanair і інших авіакомпаній


Ручна поклажа і багаж: правила перевезення Wizz Air, МАУ, Ryanair і інших авіакомпаній

Що змінилося в правилах перевезення авіакомпаній, які літають з України: вага, розмір багажу і вартість у залежності від класу. Останні зміни.

За останній час кілька авіакомпаній, послугами яких регулярно користуються українці, змінили правила перевезення багажу.

ЕП пропонує ознайомитися з умовами найпопулярніших перевізників, які літають з України за популярними напрямками.

Якими мають бути розмір і вага багажу і ручної поклажі? Що брати з собою: великий рюкзак чи невелику валізу на колесах, верхній одяг, парасольку, ноутбук чи фотоапарат?

Що дозволяється брати з собою з duty-free? Як змінюються правила перевезення в залежності від перевізника, класу, в якому летить пасажир, і рейсу?

МАУ – ніякого duty free

Як відомо, лоукостери дозволяють перевозити безкоштовно тільки ручну поклажу, змушуючи доплачувати за кожну одиницю вантажу іноді більше, ніж вартість самого квитка. На міжконтинентальні рейси, як правило, дозволяється брати важчу поклажу, а верхній одяг і пакети з duty-free не можна проносити безкоштовно.

Принаймні, так було до 15 січня 2019 року, поки “Міжнародні авіалінії України” не зменшили норми провезення ручної поклажі на всіх своїх рейсах, заборонивши брати окремо від ручної поклажі навіть покупки duty-free.

Отже, що пропонує МАУ?

Пасажири, у вартість квитка яких не входить перевезення зареєстрованого багажу, зможуть взяти з собою на борт літака одну ручну поклажу вагою до 7 кг і розмірами не більше 55х40х20 см, а також верхній одяг і парасольку.

Інші речі та аксесуари, в тому числі ноутбук, пресу, фотоапарат, документи і навіть товари duty free, повинні бути розміщені всередині ручної поклажі.

Якщо у вартість квитків входить перевезення зареєстрованого багажу, то на борт літака можна взяти другу ручну поклажу вагою до 5 кг і розмірами не більше 40х30х10 см, наприклад, невеликий рюкзак або сумку для ноутбука. Квиток в бізнес-клас дозволить пронести дві ручні поклажі: вагою до 12 і 5 кг.

Додаткову одиницю ручної поклажі, до 5 кг і розмірами не більше 40х30х10 см, можна докупити за 15 євро.

Максимальний розмір багажу становить 158 см (висота плюс ширина плюс довжина), вага – 23 кг для економ-класу і преміум-економ-класу і 32 кг для бізнес-класу.

Для учасників “Панорама Клаб” з картками рівня Преміум і Еліт є можливість додатково зареєструвати одне місце багажу, якщо його перевезення включене у вартість.

SkyUp – лоукостер з багажем

17 січня правила перевезення оприлюднив перший український лоукостер SkyUp. На рейс можна взяти ручну поклажу стандартного розміру, 55х40х20 см, і невелику дамську сумочку або сумку для ноутбука, верхній одяг, пакети з duty-free. Вага всіх додаткових предметів не повинна перевищувати 7 кг.

Якщо квиток включає перевезення багажу, то пасажир може взяти з собою одну валізу вагою до 23 кг і габаритами до 158 см. Додатковий багаж буде коштувати 25 євро за валізу до 23 кг і 40 євро – за валізу вагою 23-32 кг.

Ryanair – 11 євро за кожен зайвий кілограм

Найсуворіші правила – у ірландського лоукостера. З 1 листопада 2018 року безкоштовним є лише один багаж розміром 40×20×25 см. Пасажири, які придбали пріоритетну посадку, зможуть взяти на борт дві одиниці ручної поклажі: велику, 55×40х20 см, і маленьку, 40×20×25 см.

Одним з нововведень є те, що відтепер взяти свої речі в салон можуть тільки пасажири з пріоритетною посадкою. Іншим доведеться віддавати більшу ручну поклажу в багажне відділення. Ця послуга безкоштовна, але змусить затриматися після прильоту для отримання багажу.

Вартість Priority Boarding становить 6 євро, якщо купувати заздалегідь, 8 євро – перед самою посадкою онлайн, 10 євро – в аеропорту. Перевезти додатковий багаж можна за 8-10 євро за валізу до 10 кг і за 10-50 євро за валізу до 20 кг. Ціна залежить від способу реєстрації багажу: в аеропорту чи онлайн.

За надмірну вагу доведеться доплатити 11 євро за кг.

WizzAir – поміститися в рюкзак

Угорський лоукостер також змінив правила перевезення з 1 листопада 2018 року. Тепер пасажири можуть безкоштовно брати в салон одну сумку розміром не більше 40×30×20 см і вагою до 10 кг. Безмитні товари, придбані в аеропорту, верхній одяг і друковану продукцію теж можна брати безкоштовно.

Багаж можна зареєструвати окремо за додаткову плату. Ціна коливається від 9 до 27 євро за валізу вагою до 10 кг, від 14 до 70 євро – до 20 кг і від 19 до 86 євро – за багаж до 32 кг в залежності від напрямку, дати подорожі та місця за реєстрії. Дешевше можна придбати багаж онлайн разом з квитком.

LOT – до 96 кг багажу

В економ-класі можна провезти багаж розміром 55х40х23 см і вагою до 8 кг. В Premium Economy – теж одне місце багажу до 8 кг на міжнародних рейсах і два місця загальною вагою до 12 кг на міжконтинентальних рейсах. Business Class дозволяє провозити два місця багажу по 9 кг кожне.

Додатково в будь-який клас можна взяти маленьку сумку розміром 40х35х12 см. Дозволена кількість самого багажу залежить від класу і напрямку.

Belavia – без маленької поклажі

В економ-класі норма перевезення ручної поклажі становить 8 кг, в бізнес-класі – 12 кг. Її параметри однакові і не повинні перевищувати 55х40х20 см. Допускається перевезення верхнього одягу, преси та милиць.

В економ-класі дозволяється провозити 20 кг багажу, в бізнес-класі – 30-кілограмову валізу до 158 см. Учасники програми “Бєлавіа лідер” з “золотими” або “срібними” картками можуть перевозити до 10 кг багажу додатково.

Air France – безліч варіантів багажу

Стандартно пасажир може перевозити один великий і один малий предмети ручної поклажі: рюкзак і дамську сумочку або фотоапарат. В економ-класі максимальний розмір ручної поклажі – 55х35х25 см, вага – 12 кг.

Багаж, що здається, повинен бути вагою до 23 кг і розміром 158 см. Учасники програми лояльності Flying Blue Elite можуть здавати дві валізи.

У класі Premium Economy можна провезти три предмети ручної поклажі загальною вагою до 18 кг: два великі і один малий. Крім того, пасажир може провезти дві валізи по 23 кг або три валізи, якщо він є учасником програми лояльності.

У бізнес-класі можна перевезти два великі предмети ручної поклажі і один малий загальною вагою до 18 кг і два предмети багажу до 32 кг кожен. Третій багаж доступний учасникам програми Flying Blue Elite.

Такі ж умови для тих, хто подорожує першим класом. Правда, тут пасажир може взяти три валізи, а учасник програми лояльності – чотири.

KLM – додаткова валіза для учасників клубу

В економ-класі нідерландська авіакомпанія дозволяє взяти на борт одну велику ручну поклажу розміром 55х35х25 см і одну малу – невеликий рюкзак або ноутбук – розміром 40х30х15 см загальною вагою до 12 кг.

У бізнес-класі дозволено перевозити два великі предмета ручної поклажі розміром по 55х35х25 см кожен і один маленький предмет загальною вагою до 18 кг.

Багаж, включений в тариф, в економ-класі один: до 158 см і 23 кг. Учасники програм лояльності Flying Blue рівнів Silver, Gold і Platinum можуть перевозити ще один такий предмет багажу.

Бізнес-клас включає два предмети багажу розміром до 158 см і вагою до 32 кг. Учасники програми лояльності можуть перевозити три такі предмети.

Turkish Airlines – одна маленька і дві великі

Провідна турецька авіакомпанія дозволяє перевозити одну ручну поклажу розміром до 55х40х20 см і вагою до 8 кг в економ-класі і дві такі поклажі – в бізнес-класі. Крім того, можна взяти фотокамеру, ноутбук або сумочку.

В економ-класі можна переводити дві одиниці багажу загальним розміром 273 см і вагою до 23 кг кожна, в бізнес-класі – дві валізи до 158 см і 32 кг кожен.

Правила перевезення ручної поклажі для всіх авіакомпаній в одній інфографіці

Аліна Полякова

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua