В Мінсоцполітики назвали ризики монетизації субсидій (інфографіка)


В Мінсоцполітики назвали ризики монетизації субсидій (інфографіка)

В Україні уже з березня субсидіантам видадуть на руки гроші на оплату комунальних послуг. У разі, якщо половина з них не заплатить вчасно, то бюджет втратить 7,5 млрд грн за два з половиною місяці.

Такі цифри озвучив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Читайте також: Рева назвав очікуваний ефект від виплати субсидій готівкою

Він нагадав, що було прийнято рішення про те, щоб тих людей, яким субсидія призначена з жовтня, перевести на грошові розрахунки вже у готівковій формі з березня.

“Умовно, сьогодні у нас 4 мільйони одержувачів субсидій. Середній розмір субсидії становить 1,5 тисячі гривень (в опалювальний період. — ред.). Це шість мільярдів гривень у місяць. Стільки будемо видавати “готівки”. Який може бути відсоток неповернення? Припустимо, 50 відсотків. За два з половиною місяці за половини неповернення потенційно можемо втратити 7,5 мільярда гривень”, — попередив Рева.

Він заявив, що зазначена сума не зможе обвалити економіку України: “Це ми беремо можливий ризик. Це не ті гроші, які обвалять економіку. Але не варто забувати, що у нас є механізм припинення виплат субсидій людям, якщо вони не розрахувалися за послугу. Ми це одразу бачимо, є терміни розрахунку”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua