В Україні хочуть карати за неправильно видані кредити


В Україні хочуть карати за неправильно видані кредити

Нардепи пропонують карати гривнею за маніпуляції з видачею пільгової іпотеки. За неправильний прорахунок суми кредиту молодим сім’ям та одиноким людям посадову особу Держфонду хочуть оштрафувати на 850-1700 грн. А за порушення черги, коли претенденти з незрозумілих причин опускаються за списком вниз, лобіюється штраф у розмірі 510-850 грн.

Така відповідальність прописана в законопроекті №9482, внесеному до Верховної Ради.

Читайте також: Рожкова розповіла про перспективи ринку іпотеки

Як розповів його автор, нардеп Юрій Бублик, найчастіше маніпуляції з чергами на пільгові кредити фіксуються в селах і невеликих містах, де найбільш затребуване довгострокове молодіжне кредитування. Нерідко за просування в черзі вимагають хабарі.

«Низка державних фондів, які займаються видачею пільгових довгострокових кредитів на житло молодим сім’ям, маніпулюють сумами і чергами. Люди в селах тривалий час стоять у чергах, щоб взяти участь в таких програмах. Але за фактом дістається кредит далеко не всім, в тому числі через те, що пріоритет в черзі надається тим, хто заплатить. Черги постійно перетасовуються. Штрафи повинні посприяти підвищенню відповідальності посадах осіб фондів, щоб уникнути подальших маніпуляцій», — зазначив Юрій Бублик.

Розглядом адміністративних справ щодо кредитних порушень займатиметься Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

До речі, портал finance.ua давно аналізує пропозиції з кредитів в Україні. Щоб допомогти вам з вибором кредиту, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. За його допомогою можна швидко і комфортно обрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Помічник з кредитів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua