Подорожчання нафти в світі побило жовтневі рекорди


Подорожчання нафти в світі побило жовтневі рекорди

Нафтовий ринок позитивно відреагував на звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про різке скорочення видобутку нафти в країнах ОПЕК в грудні.

З початку тижня ф’ючерси на Brent і WTI подорожчали на 2,3%. Обидві марки завершують в плюсі ​​третій тиждень поспіль вперше з жовтня на очікуваннях, що скорочення видобутку в країнах ОПЕК+ і активний попит на паливо приведуть до балансування світового ринку нафти.

Ф’ючерс на WTI на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) на цей час подорожчав на до 52,41 долара за барель.

За оцінками МЕА, ОПЕК скоротила видобуток нафти в грудні на 590 тис. барелів на добу, до 32,39 млн б/д, найнижчого рівня з липня. У тому числі Саудівська Аравія знизила видобуток на 420 тис. б/д – до 10,64 млн б/д, Іран – на 170 тис. б/д, Лівія – на 120 тис. б/д.

Крім того, агентство зберегло прогноз зростання попиту на нафту в 2018 році на рівні 1,3 млн б/д і на 2019 рік на рівні 1,4 млн барелів на добу.

“Здається, ринок рухається до рівноваги, а пізніше в першому півріччі може бути й дефіцит”, – вважає глава відділу з нафтовидобувної галузі та ринку нафти МЕА Ніл Аткінсон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua