Як німці воліють зберігати свої заощадження


Як німці воліють зберігати свої заощадження

У третьому кварталі 2018 року в порівнянні з другим кварталом загальна сума грошових активів німців зросла на 76 мільярдів євро – до рекордних 6,053 трлн євро.

Про це повідомляє DPA.

При цьому німці в основному віддають перевагу готівці, а також банківським вкладам, до яких вони можуть отримати доступ в будь-який час. Доходи від акцій, особливо за кордоном, і часток в пайових інвестиційних фондах також сприяли збільшенню цього показника.

У цю суму увійшли кошти, банківські депозити, цінні папери та вимоги зі страхування. Нерухомість при розрахунку фінансових активів Бундесбанк до уваги не брав. Розподіл активів у його даних не вказується.

Популярними видами зберігання заощаджень залишаються готівка та депозити в банках – поточні рахунки, овернайт або строкові депозити. І це при тому, що банки в кращому випадку пропонують мізерні процентні ставки.

Крім того, через інфляцію вкладники в основному гроші втрачають. Свій вибір вони пояснюють тим, що в разі необхідності вони можуть свої заощадження зняти і спрямувати на інші інвестиції.

На кінець вересня на банківських депозитах або у вигляді готівки люди зберігали 2,405 трлн євро – на 31,5 млрд євро більше, ніж у другому кварталі.

Популярні також поліси страхування життя та інші пенсійні вклади. У цьому сегменті заощадження зросли приблизно на 17 млрд – до 2,257 трлн євро.

Небагато жителів ФРН вкладають в акції. Хоча і тут відзначається зростання – до 643,8 млрд євро (2-й квартал: 629,0 млрд євро). А також 595,7 млрд євро додалося в інвестиційних фондах (2-й квартал: 586,3 млрд. євро).

До речі, якщо ви давно розмірковуєте про розміщення депозиту в одному з банків України – зробіть це за допомогою нашої програми «Бонус до депозиту» та отримайте підвищену відсоткову ставку. Ми домовилися з банками, щоб вони платили вам більше.

Взяти депозит з бонусом 💰

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua