Створено Bluetooth-мікрочіп, що не потребує батареї


Створено Bluetooth-мікрочіп, що не потребує батареї

Компанія Wiliot розробила чіп з Bluetooth-модулем, у якого немає батареї. Пристрій-наклейка працює за рахунок радіочастот, що знаходяться в навколишньому середовищі — це може бути Bluetooth, Wi-Fi або випромінювання стільникових мереж.

Про це повідомило видання The Verge.

Пристрій можна підключати до різних датчиків, що особливо актуально для інтернету речей.

Очікується, що кількість гаджетів з постійним інтернет-з’єднанням буде обчислюватися мільярдами. При цьому їх необхідно буде забезпечити електроживленням. Wiliot, серед інвесторів якої є Amazon і Samsung, запропонувала вирішення цієї проблеми.

Серед ймовірних сфер застосування нового крихітного Bluetooth-чіпа — споживчі товари. «Наклейку» можна розмістити на товарах для легкого доступу до інструкції — це особливо актуально, коли паперова версія втрачена. Гаджет можна помістити на одяг для передачі оптимальних параметрів пральній машині.

Датчик температури зможе повідомляти, коли відстежувані предмети стають занадто гарячими або холодними. Сенсор тиску може повідомляти, коли контейнер для їжі стає порожнім, і автоматично замовляти заміну. В такому випадку смарт-холодильники стануть дійсно «розумними».

Wiliot залучив $30 млн фінансування і пообіцяла випустити на ринок обмежену партію своїх пристроїв ще в 2019 році. Повноцінне промислове виробництво очікується з 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua