0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ прокоментували місце гривні в індексі Біг-Мака


У НБУ прокоментували місце гривні в індексі Біг-Мака

Українська гривня є одним з аутсайдерів індексу Біг-Мака, оскільки в Україні дуже низькі ціни, а долар на світовому ринку занадто переоцінений.

Про це заявив заступник глави НБУ Олег Чурій.

Читайте також: За індексом Біг-Мака курс має бути 8,9 гривні за долар

“Якщо уважно читати дослідження The Economist, то не тільки Україна, за його розрахунками, має недооцінену валюту. Це кілька десятків країн, які недооцінені до долара приблизно на 50-60%. Але у цього є багато причин. По-перше, долар США сьогодні є дуже сильною і переоціненою валютою. Можна сказати по-іншому: долар переоцінений до багатьох валют країн, що розвиваються”, – заявив заступник глави НБУ Олег Чурій.

По-друге, говорить Чурій, індекс Біг-Мака не є ознакою того, що “курс повинен повернутися на якийсь рівень, який розрахований за цим індексом”.

“Це більше довгостроковий тренд, який може свідчити, що валюти можуть зміцнюватися”, – підкреслив Чурій.

Дійсно, індекс Біг-Мака визначається виходячи з теорії про паритет купівельної спроможності, згідно з якою обмінні курси валют в довгостроковій перспективі повинні вирівнюватися відповідно до цін на ідентичні продуктові кошики в різних країнах.

“Крім того, це свідчить не тільки про обмінний курс, а й про рівень цін. Що говорить про те, що в Україні в порівнянні з багатьма країнами світу насправді дуже низькі ціни на ці товари”, – сказав Чурій.

НБУ в своїй політиці не спирається на індекс Біг-Мака, зазначають в НБУ.

Політика фіксованого курсу з 2008 по 2014 рік змусила НБУ для підтримки курсу гривні витратити майже $40 млрд. Але зараз, нагадав, Олег Чурій нагадав, що НБУ проводить політику інфляційного таргетування.

“З моменту переходу НБУ в 2015 році на політику гнучкого курсоутворення НБУ купив $4 млрд, – сказав Олег Чурій. – Для нас розрахунок The Economist є цікавим з точки зору того, що відбувається в інших країнах світу, але це точно не покажчик, що нам треба робити”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua